Kilka porad dotyczących zaproszeń

Pierwszym kontaktem pary młodej z gośćmi będzie wysłane lub wręczone zaproszenie na ślub, dlatego należy przemyśleć jak powinno ono wyglądać. Na pewno musi ono być wykonane starannie i wyglądać schludnie. Nie może być pomięte, krzywo wycięte lub niewyraźnie wydrukowane. Poza zadbaniem o jego estetykę na początku trzeba wybrać jego rodzaj. Zaproszenia na wesele są obecnie dostępne w kilku formach.

Pierwsze z nich tzw. tradycyjne w formie otwieranej, w kształcie prostokąta lub kwadratu. Może je wykonać samemu lub zamówić. Ze względu na prostotę jest najtańsze.

Kolejne będą zaproszenia cięte laserem, posiadające wycięcia, wzięcia, ażury, falbanki itp. Są wykonane z grubego papieru. Cięcie laserowe pozwoli uzyskać ciekawy wzór. Warto zwrócić w tym przypadku uwagę na to, aby wycięcia nie były postrzępione.

Coraz popularniejsze stają się zaproszenia wykonane z papieru czerpanego np. w motywy roślinne w odcieniach pasteli. Sprawdzą się na weselach w romantyczny stylu. Zaproszenia ze zdjęciem narzeczonych to również obecny trend. Zdjęcie może być kolorowe lub czarno- białe, zależnie od gustu. Tutaj konieczna jest doskonała jakość fotografii.

Zaproszenia w tubie, pudełkach to już bogatsza i droższa forma zaproszeń. Będą pasować do wesel w stylu zamkowym, pałacowym czy klasycznym. Koszty sięgają tutaj nawet dwudziestu złotych za sztukę.
Chcąc dobrze się przygotować do wyboru ostatecznego zaproszenia zajrzyjmy wcześniej na inspiracje w Internecie. Wystarczy wpisać w zaproszenia ślub w grafice, a pojawią się tysiące pomysłów. Wybór jest tak ogromny, że na pewno coś się spodoba.